Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dzień Matki

Utworzono dnia 27.05.2022

24 maja(wtorek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia plastyczne z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki, które obchodzone jest prawie na całym świecie. To wspaniałe święto przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy, jak również to, że każdej Mamie należy się moc buziaków, uścisków oraz najpiękniejszy bukiet kwiatów za jej cudowną, bezwarunkową miłość. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka dzieci na całym świecie w Dni Mamy wyrażają swoją miłość do niej najpiękniej, jak potrafią. W związku z tym, na zajęciach bibliotecznych dzieci wykonywały własnoręcznie przepiękne laurki oraz bukiety z tulipanów w kształcie czerwonych serduszek, wyciętych z papieru. Przygotowane w ten sposób upominki, będą dla każdej mamy piękną pamiątką o magicznej mocy. Dziękujemy wszystkim, przybyłym dzieciom za zaangażowanie i staranne wykonanie prac plastycznych oraz za miłą atmosferę.

czytaj dalej na temat: Dzień Matki

Wizyta przedszkolaków

Utworzono dnia 20.05.2022

Dzieci z Przedszkola Miejskiego wraz ze swoimi paniami odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak również na czym polega wypożyczanie książek oraz jak należy o nie dbać. Następnie dzieci, z wielką uwagą, słuchały bajki o Kubusiu Puchatku. Podczas spotkania rozwiązywały również zagadki, związane z postaciami z bajek i baśni. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom interesujące książeczki z działu dziecięcego. Różnokolorowe ilustracje, umieszczone w czytankach, przykuły wzrok niejednego przedszkolaka. Zaciekawione dzieci, z wielką ochotą przeglądały każdą stronę. Bardzo dziękujemy naszym najmłodszym czytelnikom za wspaniałą wizytę.

czytaj dalej na temat: Wizyta przedszkolaków

Ogłoszenie

Utworzono dnia 17.05.2022

Ogłoszenie

Utworzono dnia 12.05.2022

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU,

W ZWIĄZKU Z MIĘDZYNARODOWYM DNIEM RODZINY

ZAPRASZA NA ZAJĘCIA PT. ,,MÓJ DOM – MOJA RODZINA”,

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 17.05.2022 r. o godz.15:30.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Konkurs o Andersenie

Utworzono dnia 02.05.2022

29 kwietnia (piątek) Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu odwiedziły dzieci z klasy III B wraz z nauczycielkami, p. Kasią i p. Natalią. Z racji tego, że w kwietniu obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” jest to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszemu pokoleniu, czym jest magia ukryta w stronicach książek Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji przygotowano dla dzieci konkurs o Andersenie- autorze najpiękniejszych baśni. Wizyta miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zapoznanie się z twórczością największego, duńskiego baśniopisarza. Konkurs polegał na wykonywaniu poszczególnych zadań m.in. układanie puzzli, uzupełnianie tekstu, wykreślanki, krzyżówki czy odgadywanie baśni na podstawie rekwizytów. Podczas wykonywania poszczególnych czynności, młodzi czytelnicy mieli okazję wykazać się znajomością niektórych baśni, z bogatej oferty Andersena. Dziękujemy bardzo dzieciom i paniom za miłą wizytę i za aktywne uczestnictwo podczas spotkania.

czytaj dalej na temat: Konkurs o Andersenie

"Moja ulubiona baśń Andersena"

Utworzono dnia 26.04.2022

22 kwietnia (piątek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia literacko-plastyczne na podstawie twórczości J.Ch. Andersena, a mianowicie najpiękniejszych baśni dla dzieci. Spotkanie odbyło się w celu promowania czytelnictwa wśród dzieci, jak również zapoznanie się z najbardziej popularnymi baśniami. Na początku zajęć przedstawiony został życiorys Hansa Christiana Andersena za pomocą prezentacji multimedialnej. Następnie dzieci miały do wykonania kilka zadań, na przykład odgadywanie zagadek, związanych z twórczością Andersena, układanie puzzli, rozpoznanie tytułu baśni, z której pochodzi ułożona przez nich scena. Odbyła się również krótka inscenizacja „Calineczki” , w której dzieci odgrywały rolę poszczególnych bohaterów. Na zakończenie spotkania dzieci pochwaliły się swoimi zdolnościami plastycznymi poprzez wykonanie na niebieskim tle pięknego łabędzia (wycinanie pasków oraz sklejanie końcówek). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i za mile spędzony czas.

czytaj dalej na temat: "Moja ulubiona baśń Andersena"

Czas na kwalifikacje językowe.

Utworzono dnia 14.04.2022

28.03.2022 r . w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu rozpoczął się kurs z języka niemieckiego realizowany przez OMNIA CENTRUM EDUKACJI sp.z o.o i HUMAN POWER sp.z o.o. w ramach projektu Czas na kwalifikacje językowe. Celem projektu jest umożliwienie uzyskania kwalifikacji językowych w zakresie języka niemieckiego (potwierdzonych certyfikatem Zertifikat Deutsch). Projekt skierowany jest do osób z niskimi kwalifikacjami, w tym osób w wieku 50+ i osób z niepełnosprawnościami. Kurs obejmuje 180 godzin zajęć edukacyjnych, bezpłatne materiały dydaktyczne do nauki wybranego języka obcego oraz bezpłatny egzamin na międzynarodowy certyfikat językowy potwierdzający osiągnięty poziom biegłości językowej.

czytaj dalej na temat: Czas na kwalifikacje językowe.

Warsztaty wielkanocne

Utworzono dnia 13.04.2022

12.04.2022 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się warsztaty wielkanocne dla seniorów. Wielkanoc to kolejne z ważniejszych świąt w roku, które spędzasz w rodzinnym gronie. Wiąże się z nim kilka ważnych tradycji, do których należy m.in. święcenie pokarmów- zwłaszcza jajko w tym wydarzeniu ma szczególny wyraz, gdyż jest symbolem życia i zmartwychwstania. Zdobione jajo- pisanka to prastary magiczny symbol, który w naszych czasach jest kontynuacją pięknych tradycji, czasami staje się małym dziełem sztuki i coraz częściej uroczą formą prezentu. Nasi seniorzy spotkali się właśnie po to, aby pięknie ozdobić wielkanocne pisanki. Najprostszy sposób na ozdobienie jajek wielkanocnych ze styropianu to oklejenie ich dekoracyjnymi motywami w pięknych kolorach. Wykorzystane zostały różnokolorowe, atłasowe tasiemki, wstążki, cekiny, koraliki. Przy pełnym skupieniu i ogromnemu zaangażowaniu powstawały niesamowite, własnoręcznie wykonane przez uczestników dzieła. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas, pełen radości i humoru i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: Warsztaty wielkanocne

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 53

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 157

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 12694