Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

11 listopada w Długiem

Utworzono dnia 29.11.2019

11 listopada 2019 r w kościele pw. św. Anny w Długiem odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości, w której udział wzięła tutejsza młodzież. Biblioteka w Długiem zorganizowała te spotkanie w ramach uczczenia święta, które miało za zadanie pogłębiać i umacniać postawy patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy przygotowali wykład o losach polskiego narodu oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Bardzo dziękujemy młodzieży za udział i obecność podczas tego ważnego wydarzenia.

czytaj dalej na temat: 11 listopada w Długiem

Ogłoszenie

Utworzono dnia 25.11.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

serdecznie zaprasza seniorów

na SPOTKANIE ANDRZEJKOWE,

które odbędzie się 26.11.2019 r. o godz. 15:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Teatr "Maska"

Utworzono dnia 25.11.2019

W dniu 22 listopada ( piątek) do Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu zawitał krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Pierwszy teatrzyk pt. ”Na misiowych urodzinach-najważniejsza jest rodzina” był poświęcony z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W bibliotece gościliśmy dzieci z grupy czerwonej, niebieskiej i pomarańczowej wraz z opiekunami z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu. Spektakl opowiadał o Misi Matysi, która niebawem miała obchodzić swoje urodziny. Z tej okazji chciała zaprosić na przyjęcie najbliższe sobie osoby: Ciocię Tygrys, kuzynostwo biedronkę Kizię i trutnia Mizia. Mimo wielu przeciwności przyjaciele zdają sobie sprawę, że nie mogą zawieść Misi i przybywają na jej przyjęcie. Wszyscy wraz z widzami zaśpiewali „Sto lat”, złożyli życzenia urodzinowe i wręczyli jej pyszny tort. Przedstawienie, które miało ważny przekaz , że rodzina jest najważniejsza, bardzo spodobał się naszym najmłodszym widzom. Następne przedstawienie pt. „ Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele” był przeznaczony dla dzieci z klas III z tutejszej Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Spektakl ten również nawiązywał do Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedstawiał on historię misia, który myślał, że najdroższy prezent urodzinowy sprawi mu ogromna frajdę, jednak doszedł do wniosku, że ważniejsi są przyjaciele oraz ich obecność na urodzinach. Miś Marcel zdał sobie sprawę, że rzeczy materialne nie są ważne w życiu, lecz prawdziwa przyjaźń. Dzieci były zachwycone, ponieważ mogli wspólnie bawić się, tańczyć i śpiewać „Sto lat”. Bardzo dziękujemy aktorom, dzieciom i paniom za przybycie i aktywne uczestnictwo podczas spotkania.

czytaj dalej na temat: Teatr "Maska"

Zajęcia czytelnicze w Długiem

Utworzono dnia 25.11.2019

Dnia 28 października (poniedziałek) 2019 r. w Bibliotece w Długiem odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których młodzież zapoznała się z biblioteką, jej zbiorami, rodzajami katalogów bibliotecznych oraz w jaki sposób mogą korzystać z nich. Zadaniem uczestników było odszukanie ukrytych w książkach haseł, a następnie wpisanie ich w odpowiednie miejsca w krzyżówce. Dzieci poradziły sobie znakomicie z tym zadaniem wykazując się ogromnym zaangażowaniem i poczuciem humoru.  Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za przybycie i aktywne uczestnictwo podczas spotkania.

czytaj dalej na temat: Zajęcia czytelnicze w Długiem

Ogłoszenie

Utworzono dnia 21.11.2019

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza dzieci w piątek 29 listopada

godz. 15:00

Na Dzień Pluszowego Misia oraz Wieczór Andrzejkowy

W programie:

- bajkowe opowieści

- zajęcia plastyczne „Misiowe portrety”

- zabawy andrzejkowe

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Wizyta przedszkolaków

Utworzono dnia 21.11.2019

13 listopada ( środa)2019 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego z grupy niebieskiej wraz z Panią Natalią i Panią Joasią . Celem wizyty było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników oraz zainteresowanie wszystkich obecnych i nie tylko, projektem pod hasłem „ Z książką na start”. Dzieci podczas spotkania odgadywały zagadki związane z bajkami i baśniami oraz słuchały opowiadania o” Kici Koci”, „Zielonym Traktorku” oraz „Świnkę Peppę”. Bardzo dziękujemy dzieciom i paniom za przybycie i za miłe, sympatyczne spotkanie.

czytaj dalej na temat: Wizyta przedszkolaków

Zakup nowości wydawniczych 2019

Utworzono dnia 12.11.2019

Dzięki dotacji "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych "

z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zakupiła nowe książki

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czytaj dalej na temat: Zakup nowości wydawniczych 2019

Zwierzaki-liściaki

Utworzono dnia 22.10.2019

14.10.2019 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała zajęcia plastyczne pt.,, Zwierzaki – liściaki”. Spotkanie rozpoczęto od krótkiej pogadanki o jesieni, o skarbach, jakie możemy znaleźć w lesie, sadzie, czy ogrodzie. Następnie wszyscy uczestnicy zabrali się ochoczo do wykonania prac plastycznych w jesiennej kolorystyce. Dzieci naklejały wysuszone liście na kartkach papieru, tworząc w ten sposób niezwykłe, fantastyczne postacie, jak również drzewa, zwierzęta. Poprzez wybranie liści o nieregularnych kształtach, powstawały różnorodne i ciekawe kompozycje, które można podziwiać w naszej bibliotece. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas i ogromne zaangażowanie w tworzeniu pięknych dzieł.

czytaj dalej na temat: Zwierzaki-liściaki

Ogłoszenie

Utworzono dnia 12.10.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

zaprasza wszytskie chętne dzieci na zajęcia plastyczne

pt. "Leśne zwierzaki-liściaki"

które odbędą się 16.10.2019 o godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy !!

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 62

W poprzednim miesiącu: 189

Wszystkich: 10320