Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wizyta w przedszkolu

Utworzono dnia 26.09.2019

Dnia 24 września 2019 r. ( wtorek) panie bibliotekarki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego. Podczas wizyty panie zachęcały do wypożyczania książek i czytania ich wraz z rodzicami oraz informowały o programie ,, Z książką na start”. Dzięki niemu każde, zapisane dziecko otrzyma Kartę Małego Czytelnika oraz książkę. Dzieci w dużym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o możliwości rozpoczęcia przygody czytelniczej. Podczas spotkania panie bibliotekarki czytały dzieciom książki m.in. ,,Kolory”, ,,Turlututu Abrakadabra”, ,,Zielony traktorek”. Nie zabrakło wesołych , radosnych tańców przy dziecięcych piosenkach. Dziękujemy paniom z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu za miłe przyjęcie oraz cudowną atmosferę.

czytaj dalej na temat: Wizyta w przedszkolu

Dzień Seniora

Utworzono dnia 25.09.2019

Dnia 18.09. 2019r. Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu wraz z kołem ZERiI była współorganizatorem spotkania pod hasłem ,,Wysiłek fizyczny- codzienna aktywność” z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Impreza była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap odbył się w świetlicy miejskiej w Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie dzieci z ZPO wraz z wychowawcami przedstawiły prezentację na temat wpływu odżywiania na zdrowie i sprawność fizyczną oraz o właściwościach witamin, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmów. Podczas spotkania miał miejsce również pokaz ćwiczeń gimnastycznych przeznaczonych dla seniorów, a także przedstawiona została prezentacja multimedialna pt. ,,Dzieciństwo lat 80”. Druga część imprezy odbyła się w sali ,,Pałacu nad Jeziorem”. Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w wykonywaniu zestawów ćwiczeń sprawnościowych, odpowiednich do ich wieku, jak również śpiewali piękne piosenki biesiadne. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora

Narodowe Czytanie Długie 2019

Utworzono dnia 11.09.2019

Narodowe czytanie to akcja zainicjonowana przez Parę Prezydencką Rzeczpospolitej Polskiej promująca czytanie polskich książek. Biblioteka Długie po raz pierwszy wzięła udział w tym wydarzeniu. W niedzielnym popołudniu 8.09.2019 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie podczas którego zaproszeni goście przeczytali dwie nowele: "Dym " Marii Konopnickiej; "Mój ojciec wstępuje do strażaków " Bruna Schulza. Fragmenty Nowel zostały przybliżone dzięki zaproszonym gościom. W rolę lektorów wcielili się: Pan Wojciech Majsakowski Zastępca Burmistrza. Ks. Daniel z Parafii Długie, Pani Jadwiga Moskal- Sołtys, Pan Andrzej Puławski- Starszy bibliotekarz Książnicy Stargardzkiej, a także mieszkańcy Długiego : Pani Agnieszka, Pani Sandra i Pan Kacper.

Dziękuję bardzo wszystkim zaproszonym gościom i uczestnikom spotkania za przybycie i ogromne zaangażowanie.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie Długie 2019

Narodowe Czytanie Chociwel 2019

Utworzono dnia 11.09.2019

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania w naszym mieście miała miejsce 06.09.2019 r (piątek) o godzinie 13:00 i odbyła się w świetlicy miejskiej, w Hali Widowiskowo- Sportowej, gdzie zostały przytoczone fragmenty Nowel Polskich m.in. ,,Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej, ,,Dym” – Marii Konopnickiej, ,, Katarynka”- Bolesława Prusa. Na początku spotkania odczytany został list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z przesłaniem związanym z organizacją Narodowego Czytania. Po przywitaniu zaproszonych gości, przybliżone zostały fragmenty Nowel Polskich m.in. przez Burmistrza Chociwla, Radnych Rady Miejskiej, Dyrekcję Szkoły. Utwory wybitnych pisarzy towarzyszyły naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Dziś uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę, ani zapomnieć o naszej historii. Podczas spotkania wyświetlona została prezentacja multimedialna o życiu i twórczości najwybitniejszych pisarzy. Biblioteka otrzymała specjalną, okolicznościową pieczęć z pamiątkowym stemplem, którą można było opieczętować egzemplarze,, Nowel Polskich’’. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe magnesy z hasłem ,,Narodowe Czytanie – Chociwel 2019”. Akcja społeczna niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury jednoczy i zespala wokół wspólnych celów i wspólnych wartości. Dziękujemy bardzo wszystkim zaproszonym gościom, a zwłaszcza lektorom i uczestnikom spotkania za przybycie i ogromne zaangażowanie.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie Chociwel 2019

Jestem świadomy jestem bezpieczny

Utworzono dnia 11.09.2019

05.09.2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbył się konkurs profilaktyczny pod hasłem ,,Jestem świadomy, jestem bezpieczny”. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród młodych ludzi. Prace plastyczne dotyczyły profilaktyki uzależnień od nikotyny, narkotyków, alkoholu, internetu (gry, cyberprzemoc), telefonów komórkowych, hazardu. Ważne jest upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych oraz uświadamianie od najmłodszych lat, jakie mogą występować zagrożenia związane z uzależnieniami. Konkursy tego typu przyczyniają się do rozwijania własnej wyobraźni, twórczości i oryginalności pomysłów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a prace plastyczne można podziwiać w bibliotece.

czytaj dalej na temat: Jestem świadomy jestem bezpieczny

Wspomnienia z wakacji

Utworzono dnia 11.09.2019

28.08.2019 r Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała zajęcia plastyczne pt.,, Wspomnienia z wakacji”. Dzieci opowiadały o tym, gdzie spędziły tegoroczne lato i co udało im się zobaczyć. Warsztaty pozwoliły uczestnikom aktywnie i twórczo spędzić wolne chwile. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które długo będą przypominać beztroski letni czas. Tematem przewodnim prac było morze, plaża, góry, pola, łąki, jeziora. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dając mnóstwo satysfakcji i radości wszystkim uczestnikom.

czytaj dalej na temat: Wspomnienia z wakacji

Ogłoszenie

Utworzono dnia 04.09.2019

DNIA 06.09.2019r

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

JEST NIECZYNNA Z POWODU

NARODOWEGO CZYTANIA

ORGANIZOWANEGO NA ŚWIETLICY MIEJSKIEJ NA HALI.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 01.08.2019

BIBLIOTEKA NIECZYNNA

OD 05.08.2019 DO 16.08.2019
Z POWODU SKONTRUM

(zgodnie z Ustawą z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.)

Rozporządzenie Ministra kultury i dziedzictwa narodowego z 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych (Dz.U. nr 205, poz. 1283).

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 20

W tym miesiącu: 62

W poprzednim miesiącu: 189

Wszystkich: 10320