Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia z pielęgniarką

Utworzono dnia 18.07.2019

12 lipca (piątek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Uczestnicy zajęć słuchali z ogromnym skupieniem wypowiedzi Pani, w jaki sposób należy dbać o siebie, właściwie odżywiać się, prowadzić zdrowy styl życia. Wizyta Pani Alicji Jabłeckiej – naszej pielęgniarki miała na celu uświadomienie dzieciom, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

czytaj dalej na temat: Zajęcia z pielęgniarką

Wakacje w bibliotece

Utworzono dnia 18.07.2019

W dniach od 8 lipca ( poniedziałek) do 11 lipca (czwartek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbywały się zajęcia pod hasłem „Wakacje w Bibliotece”. Spotkania opierały się na przedstawianiu dzieciom różnych możliwości spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

czytaj dalej na temat: Wakacje w bibliotece

Ogłoszenie

Utworzono dnia 09.07.2019

Zapraszamy dzieci na spotkanie z pielęgniarką

w dniu 12 lipca( piątek)

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu

w godzinach od 10:00 do 13:00.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 05.07.2019

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

Serdecznie zaprasza dzieci na „Wakacje w Bibliotece”

Codziennie o godz. 15:00

8.07.2019 (poniedziałek)- „ Wesoła wioska Smerfów”

9.07.2019 ( wtorek)- gry planszowe

10.07. 2019 ( środa)- „Dolina Muminków”

11.07.2019 ( czwartek)- Mam talent- karaoke

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Dzień Mamy

Utworzono dnia 29.05.2019

Dnia 27 maja ( poniedziałek) 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji najpiękniejszego święta w całym roku, jakim jest „ Dzień Matki”. Poznanie i kultywowanie zwyczajów związanych z tym świętem, kształtowanie szacunku, miłości i przywiązania do mamy, to nadrzędne zagadnienia, jakie poruszane zostały na zajęciach. Matka to najważniejsza osoba w życiu dziecka, bez względu na to, czy szkrab ma miesiąc, dwa lata, pięć lat, czy czternaście. Każda z mam wie, że w oczach dziecka jest jedyna, najpiękniejsza, wspaniała. Na początku odbyła się pogadanka na temat Dnia Matki, historii jego powstania. Dzieci opowiadały o tym, jak można zwracać się inaczej do mamy, pomagać jej podczas różnych obowiązków domowych. Ciekawe były wypowiedzi na temat „Co zrobić, aby Dzień Matki trwał cały rok?”. Następnie przeszliśmy do zajęć plastycznych, gdzie każdy uczestnik spotkania samodzielnie wykonał laurkę dla swojej mamy. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie, aktywne uczestnictwo i sympatyczną atmosferę.

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy

Tydzień Bibliotek 2019 cz.2

Utworzono dnia 29.05.2019

24.05.2019 r Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu kolejny raz odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w ramach ,,Tygodnia Bibliotek”, czyli promocji czytelnictwa. Głównym celem programu jest podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Na początku spotkania uczniowie klasy II zapoznali się z pracą bibliotekarza, wyposażeniem biblioteki, jak również regulaminem poszanowania książek. Ważne jest oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu, a także wskazanie na ogromne możliwości czerpania wiedzy z tradycyjnych źródeł. Na podstawie prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki, a także jak one są zbudowane. Następnie wszyscy uczniowie brali czynny udział w rozwiązywaniu zagadek m. in. odgadywanie tytułów lektur, bajek czy krótki test o budowie książki. Na zakończenie spotkania dzieci wyszukiwały tytuły utworów literackich z odczytanego opowiadania. Dziękujemy bardzo wychowawcy klasy, pani T. Karcewicz za udział w zajęciach i wspaniałą współpracę. Mamy nadzieję, że dzieci będą do nas chętnie wracać!

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek 2019 cz.2

Tydzień Bibliotek 2019 cz1.

Utworzono dnia 29.05.2019

Tegoroczny Tydzień Bibliotek 2019 odbył się pod hasłem „#Biblioteka”. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uzasadnia że:” Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych”. Nasza placówka (jak co roku) wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa bibliotek i bibliotekarzy . Pierwsze spotkanie odbyło się 23 maja (czwartek) 2019 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Baśnie Andersena”, które miały na celu pogłębienie wiedzy na temat baśni słynnego bajkopisarza, oraz rozwijanie twórczej aktywności. Na początku przedstawiono krótki życiorys i wspaniałą twórczość Hansa Christiana Andersena. Po ogólnej prezentacji dotyczącej autora baśni , pani bibliotekarka poprosiła uczniów o wykonanie określonych zadań, a mianowicie połączenie rekwizytów czy postaci ( w formie obrazków) z tytułem baśni, odgadywanie postaci i tytułów baśni na podstawie opisu czy przygotowanego fragmentu , układanie puzzli, oraz odgadywanie zagadek. Całe spotkanie przebiegało w formie zabawy czytelniczej. Podczas rozwiązywania zadań, uczestnicy mogli wykazać się znajomością niektórych baśni Andersena. Dziękujemy dzieciom i pani E. Bieniasz za przybycie, aktywne uczestnictwo i miłą atmosferę.

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek 2019 cz1.

Ogłoszenie

Utworzono dnia 21.05.2019

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

serdecznie zaprasza dzieci

na zajęcia literacko-plastyczne

z okazji Dnia Matki

w poniedziałek 27.05.2019 o godz. 15.30.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Zajęcia plastyczne "Wiosenny witraż"

Utworzono dnia 20.05.2019

14.05.2019 r w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia plastyczne pt. ,,Wiosenny witraż”. Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią mnóstwo inspiracji na kreatywne prace twórcze. Na początku spotkania dzieci opowiadały o zmianach, zaobserwowanych wraz z nadejściem wiosny. Następnie zabrały się ochoczo do wykonywania swoich, artystycznych dzieł. Prace rozpoczęły od odrysowania ołówkiem, na kolorowym papierze, szablonu motyla. Kolejnym etapem było wycięcie poszczególnych elementów nożyczkami, co sprawiło dzieciom trochę trudności, gdyż szablon zawierał dość małe części. Jednak nie zniechęciło to młodych artystów do dalszej pracy. Następnie dzieci przykładały do otworów bibułę, odrysowywały ich kształt ołówkiem i ponownie wycinały fragment. Powtarzały czynność do momentu, aż wszystkie otwory zostały zaklejone. Wiosenne witraże wyglądały przepięknie. Dzieci wykazały się wielką starannością, cierpliwością w powierzonym im zadaniu. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: Zajęcia plastyczne "Wiosenny witraż"

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 36

W tym miesiącu: 0

W poprzednim miesiącu: 171

Wszystkich: 9000