Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Ogłoszenie

Utworzono dnia 15.01.2020

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI

NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA,

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 20.01.2020r O GODZ. 15:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 30.12.2019

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

dnia 31.12.2019 ( wtorek) czynna jest od 9:00 do 13:00.

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 20.12.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu

dnia 24.12.2019 ( wtorek) jest nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Życzenia

Utworzono dnia 17.12.2019

Z OKAZJI NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, POMYŚLNOŚCI.

NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WYJĄTKOWYM CZASEM,

SPĘDZONYM WŚRÓD OSÓB BLISKICH WASZYM SERCOM

ŻYCZY MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

czytaj dalej na temat: Życzenia

Warsztaty świąteczne

Utworzono dnia 17.12.2019

12.12.2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty świąteczne dla seniorów. Zajęcia zorganizowane zostały po to, aby podtrzymać zanikającą tradycję własnoręcznego wykonywania ozdób świątecznych. Seniorzy ozdabiali bombki styropianowe techniką decoupage. Z wzorzystych serwetek wycinali aplikacje z motywem kwiatów, gałązek świerkowych czy bałwanów, następnie przyklejali je na bombki. Wycięte elementy serwetek wyglądały jak ręcznie malowane wzory. Uczestnicy spotkania twórczo pracowali, prześcigając się w pomysłowości oraz kreatywnym podejściu do zadania. Efektem pracy były niezwykle barwne i różnorodne, a co najważniejsze oryginalne bombki świąteczne. Podczas wykonywania prac toczyły się rozmowy na temat świąt, potraw świątecznych. Na stołach nie zabrakło słodkiego poczęstunku i rozgrzewającej herbaty. Składamy ogromne podziękowania dla pani Krystyny Kurczaby, która wspaniale poinstruowała wszystkich uczestników, jak mają prawidłowo wykonać bombki. Serdecznie dziękujemy również seniorom, za miłą i sympatyczną atmosferę.

czytaj dalej na temat: Warsztaty świąteczne

Andrzejki w Długiem

Utworzono dnia 06.12.2019

30 listopada ( sobota) 2019 r Biblioteka w Długiem zorganizowała zabawę andrzejkowa, podczas której dzieci, młodzież oraz rodzice chętnie brali udział w konkursach, wróżbach i zabawach tanecznych. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Dziękujemy bardzo wszystkim za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji tej imprezy , a w szczególności DJ. za oprawę muzyczną.

czytaj dalej na temat: Andrzejki w Długiem

Ogłoszenie

Utworzono dnia 04.12.2019

Twoja prywatna biblioteczka pęka w szwach,

a może potrzebuje uzupełnienia?

PODZIEL SIĘ KULTURĄ WYMIEŃ / SPREZENTUJ ZA GROSZE / ODDAJ

płyty z muzyką/ filmy na dvd/ książki/ gry

Pakuj je ! Przyjdź !

Biblioteka Chociwel

Piątek 10:00 – 18:00

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Andrzejki dla dzieci

Utworzono dnia 04.12.2019

29 listopada 2019r (piątek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu zorganizowane zostały zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia i Andrzejek. Spotkanie odbyło się po to, aby kultywować ludowe tradycje, integrować grupy poprzez zabawy oraz rozwijać zdolności manualne. Na początku dzieci malowały farbami portret misia w różnych formatach. Podczas wykonywania artystycznych dzieł, odczytane zostały bajkowe przygody Kubusia Puchatka. Następnie odbyły się wróżby andrzejkowe , które ukryte zostały w balonach, przestrogi na przyszłość umieszczone na kolorowych kartkach oraz „owocowe wróżby”. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie również ustawić buty jeden za drugim, w kierunku drzwi. But, który pierwszy przekroczy próg drzwi- to but zwycięski. Jego właścicielka lub właściciel najszybciej wejdzie w związek małżeński. Podczas spotkania wszyscy świetnie się bawili. Bardzo dziękujemy dzieciom za przybycie i miłą atmosferę.

czytaj dalej na temat: Andrzejki dla dzieci

Andrzejki dla seniorów

Utworzono dnia 02.12.2019

26.11.2019 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zorganizowała spotkanie andrzejkowe dla seniorów. Andrzejki są specjalną okazją do przygotowania ostatnich, hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. Wieczór ten uchodzi za doskonały czas na poznanie własnej przyszłości. Zwyczaj wróżenia w Andrzejki znany jest od stuleci, jednak z czasem zmienił on swój charakter. Niegdyś do wróżb podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Na początku spotkania uczestnicy mieli okazję zobaczyć przygotowaną specjalnie na tę uroczystość prezentację multimedialną. Następnie pani bibliotekarka wyjaśniła pochodzenie Andrzejek oraz przedstawiła najpopularniejsze zwyczaje związane z tym dniem. Seniorzy wspominali tradycje andrzejkowe, wróżby i przepowiednie. Wieczór wróżb okazał się fantastycznym spotkaniem towarzyskim oraz wspaniałą zabawą dostarczającą dużo przeżyć i emocji. Na wszystkich uczestników magicznego wieczoru czekała kulinarna niespodzianka, mianowicie każda osoba miała za zadanie odpowiednio pokroić przygotowane wcześniej warzywa, a następnie połączyć wszystkie składniki razem. W ten sposób powstała wyśmienita, przepyszna sałatka warzywna. Podczas przyrządzania potrawy, seniorzy pięknie śpiewali piosenki biesiadne, przy których czas mijał zdecydowanie za szybko. Dziękujemy bardzo wszystkim zebranym osobom za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: Andrzejki dla seniorów

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 27

W tym miesiącu: 62

W poprzednim miesiącu: 189

Wszystkich: 10320