Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wiosna

Utworzono dnia 21.03.2022

„Gdzie kwitnie kwiat- musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie.” (Fredrich Rückert)

18.03.2022r.(piątek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia pod hasłem ,,Wiosna, wiosna ach to ty…”. Na początku spotkania dzieci miały możliwość poznania i kultywowania zwyczajów i obrzędów ludowych związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, poznania nazw wiosennych kwiatów, nazw ptaków zwiastujących wiosnę oraz ciekawostki z ich życia. Bardzo ważne jest, aby dzieci uwrażliwiać na piękno otaczającej przyrody. Następnie odczytany został list od Pani Wiosny, adresowany do dzieci, aby pomogły roztopić złość Zimy. Uczestnicy spotkania wspaniale odpowiadali na zadane pytania, związane z tematyką wiersza Jana Brzechwy pt. ,, Przyjście wiosny”, jak również na zagadki o tej porze roku. Pod koniec zajęć dzieci wykonały własnoręcznie wiosenne drzewka, wykorzystując suche gałązki i kolorową bibułę. Dziękujemy wszystkim za czynny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

czytaj dalej na temat: Wiosna

Ogłoszenie

Utworzono dnia 15.03.2022

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia biblioteczne

pt. ,, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY…”

które odbędą się 18.03.2022 r. o godz. 15:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

,,Liga eSzkoła”

Utworzono dnia 07.03.2022

4 marca w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu ukończony został projekt Programu unijnego ,,Liga eSzkoła” organizowany przez Fundację eSzkoła. Projekt ten współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa ( działanie 3.2 ,,Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). W ramach projektu biblioteka została wyposażona w laboratorium robotyki: dwa zestawy Lego Education, dwa tablety i dwa laptopy. Głównym celem projektu jest wdrożenie w szkołach podstawowych wykorzystania programowalnych, inteligentnych pomocy dydaktycznych do nauczania informatyki w ramach zajęć pozalekcyjnych, a także rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Od października 2021 roku grupa 8 uczestników ( Adrian, Wojtek, Filip, Miłosz, Jakub, Zosia, Zuzia oraz Ola) brała udział w warsztatach, które odbywały się w każdy piątek. Przy współpracy z instruktorem Tomaszem Bednarskim, dzieci rozwijały swoje umiejętności budowania i programowania. Szkolenie obejmowało 60 godzin zajęć: 30 godzin ECDL e-Obywatel i 30 godzin Programowania LEGO Spike. Na ostatnim spotkaniu dzieci zaprezentowały przejazd robota po macie. Robot miał za zadanie wykonać wybrane przez uczestników określone misje. Zbudowanie oraz jego zaprogramowanie było nie lada wyzwaniem dla dzieci, gdyż każdy jego ruch musiał być dokładnie zmierzony i precyzyjnie ustawiony. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek.

czytaj dalej na temat: ,,Liga eSzkoła”

Turniej tenisa stołowego

Utworzono dnia 02.03.2022

W sobotę 12.02.2022 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Filia Długie, włączyła się do działania, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Chociwelskie. W ramach przedsięwzięcia, które rozpoczęło się o godz. 14:00, odbył się konkurs plakatów pod hasłem „Wolni od uzależnień”, oraz turniej tenisa stołowego. W konkursie wzięło udział dwunastu uczestników.
Poszczególne miejsca zajęli:
1 – Sandra Bajda,
2 – Anna Baranowska,
3 – Wiktoria Zmelonek.
W turnieju tenisa stołowego wzięło udział ośmiu zawodników.
Poszczególne miejsca na podium zajęli:
1 – Kacper Stępnik,
2 – Jakub Halejcio,
3 – Filip Kępa.
Dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizatorzy imprezy nagrodzili uczestników nagrodami (słuchawki, dyplomy, latarki, sprzęt komputerowy i puchar). Skutkiem spotkań było uświadomienie dzieci i młodzieży, poprzez sport i zabawę, jakie niebezpieczeństwa idą wraz z nałogami. Uczestnicy konkursu plakatów wykazali się pomysłowością. Wszystkie dzieła zasługiwały na uznanie.
Komisja konkursowa w składzie: Sołtys Jadwiga Moskal, ks. Daniel Gollon, nie miała łatwego zadania. Zmagania sportowe również charakteryzowały się wyrównaną rywalizacją. Imprezę dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu.
​Bożena Dobrzeniecka

czytaj dalej na temat: Turniej tenisa stołowego

Zakochaj się w książce!

Utworzono dnia 02.03.2022

14 lutego, w bibliotece w Długim zapanował walentynkowy nastrój, który będzie trwał do końca miesiąca. Wszystkich czytelników zapraszamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych na Walentynki. Główną atrakcją jest „Randka w ciemno z książką”. Tylko w lutym, można wypożyczyć książkę, nie znając jej tytułu oraz nie widząc okładki. Książki są zapakowane w walentynkowym stylu, a do każdej z nich dołączony jest lizak w kształcie serduszka. Akcja ma na celu popularyzowanie wyboru książek mniej atrakcyjnych wizualnie. W dzisiejszych czasach zazwyczaj wybieramy produkty, oceniając ich wygląd zewnętrzny. A tak jak nie szata zdobi człowieka, tak też okładka nie świadczy o jakości książki. Bożena Dobrzeniecka

czytaj dalej na temat: Zakochaj się w książce!

Ferie w Bibliotece

Utworzono dnia 15.02.2022

09.02. i 11.02. w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu , w okresie ferii zimowych, odbyły się zajęcia literacko- plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów edukacyjnych uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z książkami z serii ,, Czytam sobie”, a mianowicie ,, Maja na tropie jaja” i ,, Nelka i piesek Fafik”. Po przeczytaniu powyższych książek, dzieci odpowiadały na pytania związane z tematyką lektury, nazywały emocje towarzyszące bohaterom, bawiły się w odgadywanie uczuć, robiąc na zmianę odpowiednie miny. Podczas zabawy dzieci miały możliwość odgrywania zwierzątek z załogi statku. Uczestnicy zajęć mogli również poszerzyć swoją wiedzę na temat ras psów, poznać zasady opieki nad tymi zwierzętami oraz ich potrzeby. Zajęcia miały na celu rozbudzenie w dziecku wrażliwości na los drugiej istoty. Na zakończenie spotkania dzieci miały za zadanie wykonać mapę ze wskazówkami, prowadzącymi na bezludną wyspę, wykorzystując różne techniki plastyczne. Następnie poproszono wszystkich o przekształcenie bezludnej wyspy, w wyspę swoich marzeń( kogo dziecko chciałoby zabrać tam, jak powinno wyglądać takie miejsce). Dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie i wspólną zabawę.

czytaj dalej na temat: Ferie w Bibliotece

Ogłoszenie

Utworzono dnia 03.02.2022

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

SERDECZNIE ZAPRASZA

WSZYSTKIE DZIECI NA FERIE ZIMOWE!!!

09.02.2022r (godz. 11:00) - zajęcia literacko- plastyczne

11.02.2022r (godz. 11:00) – gry planszowe, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 26.01.2022

20 stycznia (czwartek) w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie miało na celu rozwijanie i kształtowanie umiejętności plastycznych oraz pobudzenie twórczego myślenia, kreatywności. Dzieci wykonywały laurki według swojego, własnego uznania, wykorzystując przy tym gotowe szablony do odrysowania, czy tez kolorowe kartki do wycięcia. Uczestnicy zajęć przygotowali również niespodziankę w postaci zakładek do książek, dla wszystkich naszych czytelników, a w szczególności dla babć i dziadków. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za wspaniale wykonaną prace, a naszym czytelnikom życzymy dużo zdrówka, pociechy z wnuków, pomyślności oraz uśmiechu na co dzień.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Kontakt

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHOCIWLU

ul. Zwycięzców 1

73- 120 Chociwel

Tel. 91 56 22 162

E- mail: biblioteka.chociwel@o2.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek 1000-1800

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 53

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 157

W poprzednim miesiącu: 111

Wszystkich: 12694