DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Deklaracja dostępności serwisu http://gbpchociwel.naszabiblioteka.com/bip/

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej http://gbpchociwel.naszabiblioteka.com/bip/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego http://gbpchociwel.naszabiblioteka.com/bip/

Data publikacji strony internetowej: 2014.11.19

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023.03.28

Status pod względem zgodności z ustawą. Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej:

 z uwagi na ograniczenia systemowe na stronie nie jest możliwa samodzielna zmiana odstępu między wierszami, akapitami, słowami i literami.

 Pomimo wszelkich starań i pracy ze strony redaktorów strony, niektóre zasoby mogą być niedostępne lub niezgodne z przyczyn takich jak: - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej, - struktura nie daje możliwości ingerencji w treść.

 Część dokumentów nie posiada: - warstwy tekstowej w skanowanych dokumentach, ponieważ ich publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej, - audio deskrypcji, ponieważ ich publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej, - prawidłowo wyedytowanej warstwy tekstowej zgodnej z zasadami formatowania tekstu (wielkie litery, kolorowe czcionki, zbyt mały kontrast), - na stronie brak formularza kontaktowego, - część zdjęć nie ma opisu alternatywnego, mają charakter promocyjny i nie są wykorzystane do realizacji bieżących zadań. •

Biblioteka posiada ułatwienia dla osób niepełnosprawnych:

 na stronie jest możliwość : zmiany kontrastu oraz powiększania wielkości liter na stronie,

 jest wyszukiwarka : wpisz szukaną frazę,

 możliwość wydrukowania strony,

 można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. •

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej.

Oświadczenie sporządzono dnia 2023-03-28.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

• Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrową dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest p. Anna Dolińska-koordynator ds. dostępności, adres poczty elektronicznej biblioteka.chociwel@o2.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 91 56 221 62. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

• Dostępność architektoniczna

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Chociwlu, ul. Zwycięzców 1, 73-120 Chociwel

Siedziba Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu mieści się w budynku Remizy Strażackiej na pierwszym piętrze. Wejście do budynku posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych i schody wraz z poręczą. Natomiast w środku budynku znajdują się schody, które prowadzą do biblioteki na pierwsze piętro. Drzwi biblioteki są szerokie i mają możliwość otworzenia dwóch par skrzydeł. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Parking przy bibliotece posiada miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Do lokalu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Filia biblioteczna w Długiem

W Filii w Długiem nie ma podjazdu do budynku biblioteki. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Przed budynkiem brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do lokalu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Filia biblioteczna w Kani

Filia biblioteczna w Kani usytuowana jest w budynku po byłej Szkole Podstawowej, w której znajduje się swobodny wjazd dla osób na wózku inwalidzkim. Korytarz prowadzący do pomieszczenia biblioteki jest szeroki, umożliwiający swobodne poruszanie się wewnątrz budynku. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Parking przy szkole posiada miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Do lokalu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

• Koordynator do spraw dostępności

Na podstawie art. 14 ust. 1 i 2 oraz art.59 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz. U. z 2020r. poz. 1062) w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu wyznaczony został Koordynator do spraw dostępności.

Do zadań Koordynatora do spraw dostępności należy przede wszystkim:

- wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Chociwlu,

- przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,

- monitorowanie działalności Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Kontakt: Koordynator ds. dostępności w Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Chociwlu

Anna Dolińska – Główna Księgowa w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu ;

tel. (91) 5622162

email : biblioteka.chociwel@o2.pl

InformacjeInformacje:

Liczba wyświetleń: 318

Utworzono dnia: 27.01.2021

Dokument wprowadził:
Aneta Bartosiewicz

Dokument opublikował:
Administrator główny

Historia publikacjiHistoria publikacji:

28.03.2023, Administrator główny:

Edycja zakładki Dekleracja dostępności i Raport

28.03.2023, Administrator główny:

Edycja zakładki Dekleracja dostępności

27.01.2021, Administrator główny:

Dodanie załącznika Raport o stanie dostępności MGBP

27.01.2021, Administrator główny:

Utworzenie zakładki Raport o stanie zapewnienia dostępności MGBP